powrót - aktualności
powrót - strona główna
2021/2022


Nowy sprzęt



Kolejny sprzęt z "Laboratoriów przyszłości" będzie nam służył w nowym roku szkolnym.



Zakończenie roku szkolnego


Kolejny rok szkolny za nami.
Uczniowie klasy ósmej pożegnali się z nami na wesoło, a koledzy z klas 6 i 7 przygotowali dla nich podróż sentymentalną w postaci prezentacji. Były również upominki dla absolwentów. Pani dyrektor wręczyła ósmoklasistom dyplomy absolwenta a rodzicom najlepszych uczniów listy gratulacyjne. Były też podziękowania dla rodziców, którzy angażowali się w życie szkoły. Dziękujemy im serdecznie! Na koniec nagrody książkowe otrzymali najlepsi uczniowie, jak również, po podsumowaniu konkursu na "Najaktywniejszego czytelnika" najlepsi czytelnicy. Gratulujemy wszystkim, którzy w tym roku szkolnym odnieśli wszelkie sukcesy. Życzymy wspaniałych wakacji a absolwentom powodzenia na kolejnym etapie edukacji.
Galeria
Karta rowerowa

rower-ruchomy-obrazek-0027 Jak co roku uczniowie klasy 4 oraz klas 5-8, którzy z różnych przyczyn nie mieli jeszcze karty rowerowej przystapili do egzaminu aby ją zdobyć. Gratulujemy tym, którym sie udało. Życzymy bezpiecznych podróży. We wakacje wszyscy musimy pamiętać o tym, aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego jako pieszy i jako rowerzysta.

Wycieczka do Warszawy


Fotorelacja
Konkurs plastyczny z KRUS


Nasi uczniowie z młodszych klas wzięli udzial w 12 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy". Za swoją pracę otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Dzień Dziecka


Zapraszamy na fotorelację na facebooku.
Akcja sprzątania Małopolski


Galeria
Święto Narodowe Trzeciego Maja


Maj jest dla nas szczególnym miejscem. Jest wiosna, rozkwitają kwiaty,
a w pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:
1 maja - Państwowe Święto Pracy
2 maja - Państwowe Święto Flagi
3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja.

1 maj
Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone jest na całym świecie. Zostało ustanowione w 1890 r. czyli w II połowie XIX w. na pamiątkę protestu robotników w Chicago, który protestowali przeciwko niskim płacom oraz dwunastogodzinnym dniu pracy.
Ma przypominać, że pracę należy szanować a wszyscy ludzie mają prawo do godnej i bezpiecznej pracy. Święto obchodzone jest w wielu krajach. W tym dniu nasi rodzice nie idą do pracy, a Państwo organizuje pochody.

2 maj
Państwowe Święto Flagi jest najmłodszym świętem majowym. Zostało uchwalone w 2004 r. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Łączy Polaków w kraju i za granicą.

“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień
Czerwień to miłość, biel - serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

3 maj
Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Określa najważniejsze zasady jego funkcjonowania. 3 maja 1791 r. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która zakładała wiele istotnych reform mających naprawić działanie państwa. Niestety nie udało się ich wprowadzić w życie, ponieważ już 4 lata później nastąpił trzeci rozbiór Polski i nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy Europy. Pierwsze obchody Konstytucji 3 maja odbyły się już rok po jej uchwaleniu. Podczas zaborów, w czasie II wojny światowej i w okresie PRL były zakazane. Święto Konstytucji 3 maja zostało zniesione w 1951 roku, przywrócone dopiero w 1990-tym. Konstytucja 3 maja stała się symbolem dążenia Polaków do niepodległości i z tego powodu stała się jednym z najważniejszych polskich świąt narodowych. W tym roku przypada 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji uczniowie klasy IV i V, pod kierunkiem wychowawczyni mgr Bogumiły Zych przygotowali uroczysty apel.
Odświętny i patriotyczny charakter dodały własnoręczne wykonane kotyliony oraz stroje. Wszyscy uczniowie klasy IV-VIII wykonali plakaty “Polska - moja ojczyzna”, które ozdobiły korytarze szkolne i salę gimnastyczną.
W kalejdoskopowym skrócie uczniowie przeprowadzili nas przez karty i obrazy historii Polski, których nie wolno zapomnieć i należy je z szacunkiem pielęgnować od najmłodszych lat.
Galeria
Nowy sprzęt


Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że i nasza szkoła mogła w ramach programu zakupić sprzęt, dzięki któremu uczniowie zapoznają się z nową technologią. Część sprzętu już do nas dotarła np. drukarka 3D i sprzęt do nagrywania. Uczniowie klas młodszych programowali 2 kolejne roboty Photony. Do robota zakupionego w ramach programu "Aktywna tablica" - Luckiego dołączyły bliźnięta: Abby i Robik.

Wycieczka do kopalni soli w Bochni


26 kwietnia uczniowie klas 2 i 3 wraz z uczniami ze szkoły w Odporyszowie zwiedzili kopalnię soli w Bochni.
Międzynarodowy Dzień Ziemi


22 kwietnia obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do zorganizowania różnych wydarzeń promujących ekologię. To również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w obchody tego święta. Uczniowie przygotowali plakaty o treści ekologicznej oraz przedstawienie ukazujące największe problemy współczesnego środowiska. Wszyscy chętnie przyłączyli się do wykonywanej przez najmłodszych piosenki. Punktem kulminacyjnym był pokaz mody ekologicznej. Prezentowane stroje przygotowane zostały z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Pomysłowość uczniów była ogromna. Trudno uwierzyć, że popularne "śmieci" można wykorzystywać na tyle sposobów.
Galeria

Wielki sukces naszych uczennic w IV FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "RECHOTEK" ŻABNO 2022.
Więcej w zakładce "Sukcesy".
Galeria

Chemia jest super


W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja chemii. Uczniowie z kl. 7 i 8 na swoich lekcjach przygotowywali kule do kąpieli, które na pewno uprzyjemnią przedświąteczny czas relaksu. Ta inna niż zwykle lekcja dostarczyła nam wiele radości, a eksperymenty z kolorami i zapachami nie miały sobie równych.
Roboprogramiści w akcji


Uczniowie klasy II na kolejnych zajęciach kreatywnych z zapałem zajmują się budowaniem i programowaniem robotów. Widać, że samodzielne wprawienie w ruch tych małych mechanizmów sprawia im dużo radości. Galeria
owad-ruchomy-obrazek-0001 Dzisiaj w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja przyrody” na temat owadów. Była to znakomita okazja do tego, aby poszerzyć wiedzę na temat tej najliczniejszej grupy zwierząt. Atrakcją była prezentacja żywych okazów – wszystkie prezentowane owady były bezpieczne i przyjaźnie nastawione na spotkanie z uczniami.
Przecieramy szlaki - udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

znak-drogowy-ruchomy-obrazek-0031

8 kwietnia drużyna składająca się z uczennic: Amelki Chodoły, Julki Merchut oraz Julki Banek brała udział w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym. Był to nasz pierwszy udział w tym turnieju. Obejmował on nie tylko test wiedzy, test skrzyżowania, jazdę sprawnościową, ale i zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wprawdzie dziewczynkom nie udało się awansować do następnego etapu, ale dały z siebie wszystko. Fotorelacja
Jesteśmy już na facebooku

Dzień bez tornistra


Fotorelacja
Korowód wiosenny


Fotorelacja
Prosimy o zapoznanie się z przygotowanymi przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu, broszury pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Po kliknięciu na wybraną okładkę otworzy sie dana broszura.


Z życzeniami w DPS-ie


Uczniowie naszej szkoły postanowili umilić Dzień Kobiet pensjonariuszkom Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy i przez wiele dni przygotowywali laurki - tulipany dla każdej z pań, które następnie przekazano na ręce kierownictwa ośrodka. Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywoła uśmiech na twarzach wszystkich mieszkanek DPS-u.

Mała społeczność - wielkie serca!
Takimi słowami można podsumować naszą zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy, którzy przeżywają koszmar wojny. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w tę akcję. Na Was zawsze można liczyć!
Kliknij
Dzień Bezpiecznego Internetu


Kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zaplanowana była na wtorek 8 lutego 2022 r. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień DBI, wprawdzie z małym poślizgiem, ale nasze inicjatywy zostały zrealizowane. Na zajęciach kreatywnych i lekcjach informatyki uczniowie klas 3-6 zostali zapoznani z zagrożeniami związanymi z Internetem. Oglądali filmy edukacyjne, a następnie wykorzystując edytor grafiki przygotowywali komiks na ten temat. Wiedzę sprawdziliśmy rozwiązując specjalnie przygotowany na ten dzień quiz.
Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi.
Kliknij
Zaświadczenie realizacji inicjatywy
Walentynki

serce-ruchomy-obrazek-0879 Fotorelacja
ROBOPROGRAMIŚCI - SKOK W PRZYSZŁOŚĆ


Na zajeciach kreatywnych młodzi robotycy z klasy 2 i 3 poznają podstawy programowania i szybko zaczynają tworzyć własne programy ożywiające Lego-roboty. Do tej pory korzystaliśmy z klocków LEGO WeDo 2.0. Teraz mamy nowy nabytek. Jest nim robot Photon, który pomaga uczniom rozwijać umiejętności krytycznego myślenia i współpracy, aby w przyszłości mogli odnosić sukcesy. Na pierwszych zajęciach nadaliśmy robotowi imię. Z wielu propozycji zostało wybrane "Lucky". Dopiero się z nim zapoznajemy, ale odkrywanie jego możliwości sprawia nam dużo radości. Kliknij
malarz-ruchomy-obrazek-0105 Dnia 2 lutego, odbył się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Dzieckiem być...", "Wejście na orbitę". Warsztaty dla wyróżnionych w konkursie dzieci odbyły się w formie zdalnej z wykorzystaniem aplikacji Teams. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3 Jakub Panek, który wykonał na warsztatach dwie wspaniałe prace pt. "Życie na planecie X". Tylko jedna (zdecydował, że pierwsza z zamieszczonych poniżej) mogła zostać przesłana do organizatora - Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.
Teraz tylko trzeba czekać na wyniki.

Dyrektor Gminnego Żłobka w Żabnie informuje, że rusza nabór do dwóch grup w Gminnym Żłobku w Żabnie na kolejny rok szkolny 2022-2023. Nabór odbywa się w dwóch wariantach:
1. Dla rodziców, którzy zakwalifikują się do projektu "Dzieciaki na start - wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania podmiotów opieki nad dziećmi do lat 3 w Gminie Żabno"
2. Dla rodziców, którzy nie będą brali udziału w powyższym projekcie.
Szczegóły tych rekrutacji i inne ważne informacje dotyczące naboru - Regulamin wraz z załącznikami umieszczone są na stronie: Publiczne Przedszkole w Żabnie www.ppzabno.przedszkolna.net, zakładka Gminny Żłobek w Żabnie –
1. NABÓR DO GMINNEGO ŻŁOBKA W ŻABNIE -REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA I UCZESTNICTWO W PROJEKCIE "DZIECIAKI NA START- WSPARCIE DLA TWORZENIA I FUNKCJONOWANIA PODMIOTÓW OPIEKI NAD DZIEĆMI DO LAT 3 W GMINIE ŻABNO"
2. NABÓR DO GMINNEGO ŻŁOBKA W ŻABNIE 2022-2023 DLA RODZICÓW NIE BIORĄCYCH UDZIAŁU W PROJEKCIE "DZIECIAKI NA START"
Więcej informacji można uzyskać również w siedzibie Gminnego Żłobka w Żabnie na ul.Jagiełły 12

Oprócz wniosku należy złożyć kartę informacyjną.

Karta informacyjna 2022/2023
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola 2022/2023

Wnioski również w zakładce "Dokumenty".
wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0014 Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas V-VIII, a więc klasy te przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie klas I-IV będą uczyć się stacjonarnie w szkołach.


Jasełka dla rodziców


13 stycznia wąskiemu gronu rodziców zostało zaprezentowane przedstawienie jasełkowe. Młodzi aktorzy byli bardzo zdenerwowani, ale jak zwykle nie zawiedli i wspaniale się zaprezentowali. Spektakl się podobał o czym świadczyły gromkie brawa. Pani dyrektor nagrodziła artystów słodkościami.
Galeria zdjęć
26 Międzypowiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

Ze względu na pandemię XXVI Międzypowiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek przyjął w tym roku formę hybrydową. Komisja Artystyczna na podstawie nadesłanych nagrań oceniła uczestników. Patronatem honorowym Konkurs objęli: Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski. W konkursie wzięło udział 104 uczestników, w którym nasze uczennice Julia Banek zajęła III miejsce a Julia Merchut zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.
Nauka zdalna wróciła do szkół podstawowych i średnich 20 grudnia.
Zgodnie z decyzjami rządu uczniowie mają pozostać w domach do 9 stycznia. Od 23 grudnia do 2 stycznia w szkołach trwa przerwa świąteczna. Zdalne nauczanie będzie kontynuowane 3, 4, 5 stycznia. 7 stycznia jest u Nas dniem wolnym od zajęć z puli dyrektora.

Gmina Żabno pozyskała środki finansowe w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. Dotacja to: 87 500 zł, w tym wkład własny, który musi zapewnić organ prowadzący w wysokości: 17 500 zł. Wsparciem została objęta m.in. nasza szkoła. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 43 500 zł, w tym wkład własny: 8 750 zł.
Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację zadania publicznego polegającego na zakupie sprzętu, pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do terapii, które są niezbędne do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym oraz narzędziom do terapii zostaną podniesione kompetencje uczniów oraz nauczycieli poprzez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Jasełka


17 grudnia mieliśmy okazję zobaczyć wspaniały spektakl.
Tegoroczne Jasełka nie były typowym bożonarodzeniowym przedstawieniem, lecz wspaniałą opowieścią o przemianie człowieka pod wpływem historii narodzenia Bożej Dzieciny.
Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Były chwile wzruszeń i humoru. Nastepnie wspólne kolędowanie i życzenia: dla wszystkich od pani dyrektor i od Samorządu Uczniowskiego dla nauczycieli. Ze względu na pandemię nie było tradycyjnego łamania sie opłatkiem. Na koniec wszyscy uczniowie zebrali się na wigilijny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Na holu przy wejściu można było podziwiać piękną dekorację świąteczną - Szopkę - wykonaną przez naszych uczniów w ramach projektu z plastyki.
Szkoda, że nie było z nami uczniów klasy 8, ale mamy nadzieję, że dzięki zdjęciom poczują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


Galeria zdjęć
Kolędy i pastorałki
Światło wolności - nasz odzew


Zapraszamy do zapoznania się z galerią.
Galeria zdjęć
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

dziecko-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0029
13 grudnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, zaprezentowało się w nim 14 uczniów z poszczególnych klas.
Każdy z wykonawców zaprezentował jeden utwór: kolędę lub pastorałkę. Komisja po przesłuchaniach wyłoniła laureatów:
I miejsce Justyna Łata z kl. 4
II miejsce Julia Banek z kl. 7
III miejsce Emilia Kijowska z kl. 6.
Wyróżnienia: Julia Saletnik z kl. 3 i Jakub Panek z kl. 3.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe - świąteczne maskotki i garść słodyczy. Gratulujemy wszystkim wykonawcom.
Kolejnym etapem tego konkursu to Gminny konkurs kolęd i pastorałek - edycja hybrydowa.

Galeria

Więcej informacji tutaj



Szanowni Państwo,

w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego oraz osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/
Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę symboliczną inicjatywę.
Mikołajkowa akcja charytatywna

swiety-mikolaj-z-miry-ruchomy-obrazek-0070

Grudzień to miesiąc, w którym chyba częściej niż zwykle obdarowujemy się prezentami i pomagamy innym. Taki cel przyświecał też naszej mikołajkowej akcji charytatywnej. Dzięki ofiarności pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców przekazaliśmy chorym dzieciom zabawki oraz środki finansowe, by wesprzeć ich choć trochę w tej nierównej walce i sprawić maluchom trochę radości.
Mikołajki



6 grudnia to dla dzieci jeden z najmilszych dni w roku. Wszyscy czekają na wymarzone prezenty. W tym roku takim prezentem był wyjazd do tarnowskiego teatru na sztukę pt. "Księga lasu". Była to muzyczna baśń teatralna o przesłaniu ekologicznym. Mali widzowie zostali zachęceni do refleksji nad koniecznością wyboru pomiędzy dobrem i złem. Spektakl bardzo się podobał. Było też krótkie spotkanie z Mikołajem
Galeria zdjęć
X Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wejście na orbitę"



Oto uczestnicy konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz ich prace. Trzymamy kciuki.
Zobacz prace
Światowy Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki



25 listopada obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia".
Tego dnia, w ramach działań promujących czytelnictwo, odbyły sie warsztaty, na których uczniowie klas I-III przygotowywali plakat z ulubioną pluszową postacią z bajki. Pojawił się więc miś Uszatek, Koralgol oraz Kubuś Puchatek. Każdy wykonany inną techniką plastyczną. Na zakończenie za piękne prace plastyczne uczniowie otrzymali upominki w postaci książek, które pani Zych zakupiła z funduszu "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Zakupiła również książki do biblioteki. Następnie zaczęła się Zabawa Andrzejkowa. Dziękujemy rodzicom za smaczny poczęstunek.

W piątek na przerwach wszyscy chętni mogli sobie powróżyć. Wróżby przygotował i prowadził SU.
Fotorelacja
Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości



Fotorelacja


„Jestem Europejczykiem – Dni Języków Obcych“



W pierwszym tygodniu listopada po raz pierwszy świętowaliśmy w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków. Jednym z głównych celów tego święta jest pokazanie korzyści płynących z uczenia się języków, a także promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Motywacja uczniów do nauki języków oraz poszerzenie własnej wiedzy z zakresu kultury krajów europejskich. Obchody miały w tym roku charakter innowacji pedagogicznej i trwały 3 tygodnie. Innowacja ta jest pomysłem na niski poziom motywacji uczniów do nauki języków obcych, a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej. Adresatami innowacji byli uczniowie klas IV – VIII. Wychowawcy klas wraz z uczniami losowali jeden z krajów: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Grecja oraz Francja. Każda z klas pod kierunkiem wychowawcy zajmowała się wykonywaniem szeregu zajęć związanych z danym krajem. Zrealizowanych zostało 5 zadań:
1. Wykonanie oryginalnego wystroju klas, tak, aby oddawał klimat wylosowanego kraju.
2. Opracowanie plakatu w rozmiarze A1 przedstawiającego ciekawostki
z każdego państwa.
3. Przygotowanie potrawy regionalnej typowej dla danego regionu.
4. Przygotowanie i zaprezentowanie piosenki w jednym z języków obcych.
5. Prezentacja znanej postaci związanej z wylosowanym krajem.
Uczniowie rywalizowali ze sobą w turnieju klas o puchar dyrektora szkoły. Walka była zacięta do ostatniej chwili, a jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom konkursów był nad wyraz wysoki. Ostatecznie zwycięzcą pierwszego miejsca została klasa piąta.
Serdeczne podziękowania dla Rodziców, Pani Dyrektor, Wychowawców, Pracowników szkoły i wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że nasza innowacja zakończyła się pełnym sukcesem.
Autor artykułu: Dominika Macko

Fotorelacja.
Ewangelia w piosence

26 października uczniowe naszej szkoły: Kornelia Tapa i Szymon Prędota z kl.2, Lena Lustofin, Marysia Mendala i Zosia Hajduk z kl.3 reprezentowali naszą szkołę w Konkursie wokalnym "Ewangelia w piosence". Marysia Mendala wyśpiewała wyróżnienie. Pozostali otrzymali dyplomy za udział a w szkole pani dyrektor wszystkich poczęstowała słodkościami.


Fotorelacja.
Warsztaty o empatii i przeciwdziałaniu przemocy psychicznej

22 października uczniowie kl.IV-VIII brali udział w warsztatach prowadzonych przez panią Justynę Kołodziej-Kozub Coacha i edukatorkę rodziców. Ich tematem był - cytując panią coach - "bullying rówieśniczy w szkole.. Zjawisko, które wciąż funkcjonuje i potrafi być katastrofalne długofalowo w skutkach dla dziecka, które tego doświadcza...Taka przemoc psychiczna fundowana przez rówieśników odbiera radość, a czasem nawet chęć życia..."
Młodzież dowiedziała się m.in., że każdy jest inny, każdy ma słabe i mocne strony, że powinniśmy się akceptować takimi jakimi jesteśmy, bo nikt nie jest i nie musi być idealny, nikt też nie jest mniej lub bardziej ważny a słowa, odrzucenie nawet milczenie mogą ranić.
Fotorelacja.
20 października korzystając z pięknej pogody klasy druga i trzecia wybrały się pieszo na cmentarz zapalić znicze na grobie nieznanego żołnierza. Szliśmy drogą przez las, a las o tej porze wygląda pięknie. Lubimy takie spacery.
Fotorelacja.
Pomagamy zwierzętom

pies-ruchomy-obrazek-0553
20 października odwiedziły nas trzy zwierzaki wraz z opiekunami z organizacji zajmującej się pomocą bezdomnym zwierzętom Elizjum z Tarnowa. Spotkanie to było ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której poznaliśmy charakterystykę pracy wolontariuszy oraz sposoby postępowania z czworonogami.
Opiekunowie chętnie odpowiadali na wszystkie pytania, a każdy uczeń miał możliwość pogłaskać i pobawić się z naszymi nietypowymi gośćmi. Prelekcja była połączona ze zbiórka karmy i jak zwykle nasze dzieciaki stanęły na wysokości zadania.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym uczniom oraz rodzicom za wsparcie i za wielkie serca dla zwierząt.
Fotorelacja.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
Fotorelacja.
Śniadanie daje moc"

W ramach realizacji programu "Śniadanie daje moc" uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w poczęstunku zorganizowanym w restauracji "Catering Magda". Dzieci skosztowały pysznych naleśników i zjadły zupę z lanym ciastem. Nie zapomnieliśmy o kulturalnym zachowaniu przy stole. Bardzo podobał nam się wystrój na stołach oraz miła obsługa.
Fotorelacja.
Wizyta u strażaków w Dąbrowie Tarnowskiej


11 października klasy 2 - 4 pojechały do Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas spotkania dzieci poznały pracę strażaka z bliska. Strażacy zaprezentowali jak przygotowują się do akcji. Udzielili wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzieci poznały również sprzęt i wozy strażackie.
Fotorelacja.

Wycieczka do Muszyny
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


W dniu 06.10.2021r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muszyny dzięki dofinansowaniu w ramach programu "Odkrywam Małopolskę".
Mimo że pogoda nie była szczególnie sprzyjająca, humory dopisywały, a cały wyjazd uczniowie oceniają bardzo dobrze. Główne punkty planu udało się zrealizować, choć w płaszczach przeciwdeszczowych i z parasolami w ręku. Odwiedziliśmy Ogrody Biblijne, Muzeum Państwa Muszyńskiego, Rynek wraz
z Ratuszem i salą tortur, Ogrody Sensoryczne oraz cerkiew w Powroźniku - najstarszą w Polsce. Udało nam się również wyjechać na Jaworzynę Krynicką. Beskid Sądecki w jesiennych barwach zauroczył wszystkich. Koniecznie musimy tu wrócić, lecz przy bardziej sprzyjającej pogodzie.
Fotorelacja.
Spektakl teatralny o tematyce ekologicznej w CK w Żabnie


Fotorelacja.
XVI Międzyszkolny Uliczny Bieg Pamięci Jana Pawła II


W sobotę 2 października 2021r. odbył się XVI Międzyszkolny Uliczny Bieg Pamięci Jana Pawła II pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Tarnowskiego oraz Burmistrza Żabna. Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy VIII - Karolinie Bieleckiej, która w swojej kategorii wywalczyła sobie
III miejsce.
Wycieczka do Oświęcimia


W czwartek 30 września uczniowie klasy VIII udali się na programową wycieczkę do Oświęcimia. Główne cele tego wyjazdu to: zwiedzanie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do godnego życia i godnej śmierci oraz uświadomienie wymiaru ludzkiego okrucieństwa i pobudzenie do refleksji na temat stosunku człowieka do człowieka.
Warto wspomnieć, że Oświęcim, mimo tak trudnej historii, to ciekawe miasteczko, które oferuje różne atrakcje. Nasi uczniowie wraz z młodzieżą z Niedomic wzięli m.in. udział w ekscytującej grze terenowej w lochach pod wzgórzem zamkowym oraz zwiedzili urocze centrum miasta.
Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach za to, że mogliśmy wspólnie z nimi przeżyć tę wycieczkę. Galeria.
Święto Pieczonego Ziemniaka


Fotorelacja.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Galeria.
W drugim tygodniu września odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zdecydowali, że zostanie nim pan Rafał Sikora. GRATULUJEMY!
Materiały dotyczące szczepień opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji tutaj
Pomoc dzieciom i młodzieży w zwiazku ze skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci
i młodzieży oraz ich opiekunów.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Plakat tutaj.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021


Do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Informacje Tutaj
Rozpoczynamy rok szkolny 2021-2022.

nauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0023 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022. Msza św. w kościele parafialnym w Odporyszowie odbędzie się o godz. 9.00, natomiast krótkie spotkanie ogólne w budynku szkoły o godz. 10.00. Później uczniowie poszczególnych klas udadzą się do swoich sal wraz z wychowawcami. Przypominamy o zasadach sanitarnych: mycie/dezynfekcja rąk, dystans, rodziców prosimy o założenie maseczek.
powrót - aktualności
powrót - strona główna